Integrált tábor

Integrált táborainkban egyedülálló módon ép és sérült fiatalok tevékenykednek együtt.
‘24 / 02 / 04

Mi az az Integrált Tábor?
2014 óta minden nyáron Integrált Tábort tartunk, melyben egyedülálló módon ép és sérült fiatalok tevékenykednek együtt. Elgondolásunk szerint nem úgy tekintünk a résztvevőkre mint segítőkre és segítségre szorulókra, hanem mint akik teljes értékűen kiegészítik egymást.

Az Integrált tábor, mint legjobb múzeumpedagógiai kezdeményezés, 2015-ben Nívó-díjban részesült.

Honnan származik az ötlet?
Egyre több középiskolás jelentkezett be a múzeumba a kötelező iskolai szolgálat hasznos és társadalmilag fontos eltöltésére. A Skanzenben kiemelt feladatunknak tartjuk, hogy fogyatékossággal élő gyerekekkel is megismertessük a múzeum adta számtalan lehetőséget, élményt. Ezt a két megfogalmazódó igényt igyekeztünk összekapcsolni a közös tábor ötletével.

Miért tartjuk fontosnak?
Az egy hetes nyári tábor lehetőséget ad arra, hogy a közösségi szolgálatos középiskolások és a fogyatékossággal élő gyerekek kapcsolatot teremtsenek, megismerjék egymást, tanuljanak egymástól. Az egymáshoz való alkalmazkodás saját személyiségük mélyebb megismerését és a fogyatékkal élő ember értékeinek felfedezését is lehetővé teszi.

kép leírása
Hogyan készülünk fel?
A tábort megelőzően felkészítő napot tartunk szakember bevonásával, ahol például szituációs érzékenyítő gyakorlatok során a gimnazisták megtapasztalhatják sérült társaik korlátait és lehetőségeit. Tanácsokat adunk, hogy a különböző fogyatékossággal élő társaikkal hogyan teremtsenek kapcsolatot, hogyan tudják majd segíteni őket a programok során.

Miket szoktunk csinálni a tábor során?
Minden reggel napindító beszélgetést tartunk az IKSZ-es diákokkal az aznapra tervezett programokról. A napot pedig közös értékeléssel zárjuk. Kiemelten fontosnak tartotjuk, hogy folyamatos konzultációs lehetőséget biztosítsunk, ezzel szakmailag és emberileg is segítsük a diákokat. A táborban igyekszünk olyan változatos programokat kialakítani, amelyek egymásra épülnek, logikailag összekapcsolódnak, igazodnak a résztvevők képességeihez, életkori sajátosságaihoz és a múzeum küldetéséhez. A programok kialakításakor szempont, hogy azok minden résztvevő számára sikerélménytjelentsenek, és mindenki felszabadultan, örömmel vegyen részt benne. A táborozók párokat alkotnak, illetve csoportosan végzik a tevékenységeket, pl. zenélés, kézműveskedés, állatgondozás, sütés-főzés stb.

Az IKSZ-es diákok számára minden nap péksüteményt és ásványvizet biztosítunk.


Mikor lesznek idén táboraink?
1. turnus: 2024. június 24-28. (8:30-12:30 között)
2. turnus: 2024. július 1-5. (8:30-12:30 között)
 
Felkészítő napok:
1. turnushoz: 2024. június 18. vagy 20. (14:45-16:15 között)

2. turnushoz: 2024. június 25. vagy 27. (11:00-13:00 között)
 

A jelentkezők a fenti két napból választhatnak, nem kell mindkettőn részt venniük. A táboron csak azok vehetnek részt, akik valamelyik felkészítő napon is jelen voltak.

Jelentkezés:
Jelentkezni az onkentes@skanzen.hu emailcímen lehet. Jelentkezést csak a teljes hétre fogadunk el. Táboronként 8-10 fő IKSZ-es diák fogadására van lehetőségünk.

Bővebb információ

1. turnus:
Kustánné Hegyi Füstös Ilona
múzeumpedagógus
+36 30 748 8550

 

2. turnus:
Bokonics-Kramlik Márta
múzeumpedagógus
+36 70 903 7877

2000 Szentendre, Sztaravodai út 75.

latogato@skanzen.hu

Március 28. - november 1. 9:00-17:00

06 26/502-537

Fenntartó
Intézményeink
Projektjeink
Támogatóink
Ez az oldal Teljesítmény sütiket használ a jobb böngészési élmény biztosítása érdekében. A webhely használatának folytatásával elfogadja ezeket a sütiket.